Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vaporizovat?

 Co je vaporizace?

Vaporizace  nám dává možnost zužitkovat materiál s maximálně vysokým počtem účinných látek a přitom nezatěžuje naše zdraví. Princip vaporizace není nic složitého. Aktivní složky, které obsahují rostliny mají svůj stanovený bod vaporování. A přesně v tento okamžik nastává přeměna z pevného skupenství na plynné skupenství. Materiál z rostlin se zahřívá lehce nad tento bod vaporizace, kdy aktivní a aromatické látky mají nejlepší podmínky na uvolňování. Tedy máme možnost inhalace čistých rostlinných esencí bez zátěže na naše zdraví. Přičemž u různých rostlin se i bod vaporizace mění. (více na "bylinky na vaporizaci,,)

 

V rostlinách se vyskytují olejovité látky, které obsahují různé esence a silice. Tyto látky jsou hojně využívány v klasické medicíně nebo při homeopatickém léčení. Například v lékařství se hojně používají esenciální oleje obsažené v listech heřmánku. Tyto oleje jsou silně aromatické a navíc mají léčebné účinky. Pro každou rostlinu existuje specifická teplota (teplota odpovídající bodu varu žádané látky), při které se aktivní látky uvolňují z rostlin ven.

Co se opravdu děje během celého procesu vaporizace? Nejdříve je potřeba dosáhnout bodu varu, při kterém se esenciální oleje začnou v rostlinách vařit, tedy postupně z rostlin

img_7197.jpg uvolňovat. Vypařené látky inhalujeme spolu se vzduchem do plic. V plynné formě jsou olejovité částečky dostatečně malé, aby mohlo docházet k jejich postupné absorpci a tím se dostali až do krve. V krvi pak začíná působit jejich blahodárný účinek.

 

 

 

 

 

Co je vaporizer?

Takzvané vaporizéry – česky by se dalo říct výparníky – se postupně dostávají do povědomí veřejnosti. Zejména v zahraničí je tato aromaterapeutická pomůcka již poměrně populární, u nás je však bohužel stále trochu opomíjená.

Vaporizer (z lat. vapor = pára) je přístroj sloužící k vaporizaci, tj. k změně látky kapalného někdy pevného skupenství (sublimace) na skupenství plynné působením tepla. Existují různé druhy vaporizérů, od velkých stolních přístrojů používaných pro domácí použití přes menší, kapesní přístroje. Většina vaporizérů je elektrických, existují i takové, které jako zdroj tepla používají zapalovačový plyn. I když jsou na plyn, droga v nich stejně jako v elektrických nikdy nehoří, pouze je zahřívána pod zápalnou teplotu a jenom se odpařuje. Nevznikají tedy karcinogenní dehty a oxid uhelnatý a uhličitý. (část převzata z wikipedie)

 

img_20120329_085345.jpg

 Arizer v-tower

 

 

 

 

Příspěvky

Zde můžete vložit svůj příspěvek

31. 3. 2012

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak vaporizovat? | Komentářů: 6
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 59385
Měsíc: 616
Den: 13